Ecobudynek

609 442 968

Nasz cel to obniżenie kosztu utrzymania budynku dzięki energii odnawialnej!

odnawialne zrodla energii oze 1

Jeżeli chcesz obniżyć rachunki za energię elektryczną, ogrzewanie, ciepłą wodę użytkową, wentylację lub klimatyzację, odnawialne źródła energii (OZE) są właśnie dla Ciebie. Instalacje przetwarzające energię odnawialną (ecoInstalacje) nie dotyczą tylko budynków nowych, stanowią również doskonałe uzupełnienie istniejących instalacji grzewczych (węgiel, gaz, olej…). Prawidłowo dobrana ecoInstalacja w budynkach wielorodzinnych zwraca się średnio w okresie 5-7 lat, natomiast w przypadku budynków mieszkalnych okres ten jest nieznacznie dłuższy i wynosi średnio od 8 do 10 lat. Upraszczając rachunek ekonomiczny można przyjąć, że co roku 10-15% poniesionych nakładów na zakup ecoInstalacji zostanie w gospodarstwie domowym poprzez niższe rachunki za ogrzewanie, ciepłą wodę lub energię. Biorąc pod uwagę, że wysokość aktualnego oprocentowania środków na lokatach bankowych wynosi poniżej 2% (od którego zapłacisz dodatkowo podatek Belki), wnioski nasuwają się same.

Instalacja OZE to kilkukrotnie lepsza inwestycja niż lokata bankowa!

odnawialne zrodla energii oze 2

Pierwszym krokiem rozpoczynającym realizację ecoProjektu dla budynku jest dobór rodzaju instalacji, która będzie uzasadniona pod kątem ekonomicznym lub/i funkcjonalnym. Dla jednego projektu może to być układ z pompą ciepła oraz rekuperatorem, dla drugiego tylko wentylacja mechaniczna z rekuperacją, a dla jeszcze innego będzie rozważany jedynie system kolektorów słonecznych lub generator fotowoltaiczny. Prosimy zwrócić uwagę, aby nie kopiować rozwiązań na zasadzie – „ktoś ma, więc u mnie też się sprawdzi”. Nawet dla zbliżonych konstrukcyjnie budynków, uwarunkowania projektowe zawsze będą różne. Z tego też powodu nie istnieje jedna prosta reguła, która wskaże najlepsze ecoRozwiązanie dla Twoich potrzeb bez głębszej analizy. Niejednokrotnie koncepcja zrealizowana w budynku A, w odniesieniu do budynku B jest już zupełnie nieuzasadniona.

Zadzwoń i umów się na konsultacje – możesz tylko zyskać!

odnawialne zrodla energii oze 3

Ecoinstlacje można integrować z tradycyjnymi systemami ogrzewania oraz wentylacji. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystać z pompy ciepła w budynku z wentylacją grawitacyjną lub zainstalować rekuperator w budynku, gdzie pracuje kocioł gazowy lub olejowy. Ponadto ecoInstalacje można ze sobą łączyć, jednak nie zawsze jest to przez nas rekomendowane. Największe możliwości łącznia kilku systemów uzyskujemy w przypadku budynków dopiero projektowanych lub też budynków będących w początkowej fazie budowy. Również podjęcie decyzji o instalacji pompy ciepła lub wentylacji mechanicznej na wczesnym etapie inwestycji umożliwia optymalizację projektu budynku, co zawsze przekłada się na realne oszczędności. Może to oznaczać m. in. rezygnację z kominów, przyłącza gazowego, zmianę przeznaczenia kotłowni lub magazynku opału itd.

Dla budynków niskoenergetycznych, proponujemy Państwu rozważenie instalacji elektrycznego ogrzewania podłogowego, która w takich uwarunkowaniach może okazać się zaskakująco ciekawą alternatywą systemu centralnego ogrzewania.

Natomiast dla osób oczekujących najwyższego komfortu, niezależnie od wybranych ecoInstlacji, proponujemy wykonanie systemu Automatyki Budynku.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do kontaktu bezpośredniego.
Zespół firmy EcoBudynek, Grupa JTL